25 kwietnia 2023

Ile kosztuje kebab w 2023 roku?

 
Ile kosztuje kebab w 2023 roku?

Wszyscy obserwujemy, jak metki z cenami zmieniają się dookoła nas – nierzadko z miesiąca na miesiąc… Jednak są takie cenniki, do których możemy być przyzwyczajeni znacznie bardziej. Jednym z nich z pewnością jest menu w naszej ulubionej restauracji z kebabem! Czy zauważyliście zmiany w ostatnim czasie? A może dopiero niedawno (w co wątpimy!) zafascynował Was temat kebabów i zastanawiacie się, ile kosztuje kebab w Polsce w obecnych czasach?

Sprawdziliśmy to za Was! Nie musicie już szperać po Internecie w poszukiwaniu menu Waszego ulubionego punktu i zastanawiać się, czy nie spotka Was niemiła niespodzianka – czytajcie dalej i dowiedzcie się, ile kosztuje kebab w 2023.

Spis treści

Ile kosztuje kebab w 2023 – jak kształtują się ceny w restauracjach?

W celu sprawdzenia, jak kształtują się ceny kebabów, porównaliśmy oferty kilku najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych sieci restauracji – oto wnioski, do jakich doszliśmy.

Tortilla & pita

Często najchętniej wybierana forma, znana w niektórych restauracjach jako rollo – przez sposób przygotowywania. Ile kosztuje kebab rollo w 2023? Jeśli zadowala nas średnia tortilla, pita lub placek dürüm – za kebab w tym stylu będziemy musieli zapłacić od 17 do 20 złotych. Jeśli jednak jesteśmy prawdziwymi “kebabożercami” i interesują nas tylko duże porcje – tu już ceny potrafią się wahać od 20 do nawet 35 złotych. Za popularną opcję rollo z frytkami i serem do powyższych kwot musimy doliczyć jeszcze 3 do 5 złotych w zależności od opcji.

Kebab w bułce

Tym razem nie mamy ochoty na tortillę? Sprawdźmy zatem, ile kosztuje kebab w bułce. W Polsce obecny koszt dania podanego w takiej formie to wydatek od ok. 20 do 25 złotych za średnią porcję. Jak widać – bułki stoją nieco wyżej, niż typowe „placki”. A na duży głód – duży kebab w (równie dużej) bułce będzie kosztował nas od 30 do nawet 35 złotych.

ile kosztuje kebab w polsce

Boxy i talerze

Przeszliśmy już przez wersje kanapkowe – a ile kosztuje kebab podawany na talerzu lub w wygodnym pudełku? Jeśli odpuścimy pyszne kalorie w pieczywie – na średniego boxa wydamy 15, maksymalnie 20 złotych. Duże pudło – od 20 do 25 złotych. Jest więc nieco taniej! Talerze zaś bywają domyślnie nieco większymi porcjami, stąd odrobinę wyższe ceny – od 20 do 30 złotych, choć zdarzają się i oferty „mega talerzy” nawet za 40 złotych!

W tej kategorii warto wyróżnić jeszcze kapsalon – w 2023 roku za danie podane w takiej formie zapłacimy od 25 do 30 złotych. Większe porcje to dopłata w granicach 5 złotych.

Ile kosztuje kebab… kraftowy?

Jak się okazuje, jest jeszcze jedna kategoria warta uwagi. Nie tylko miłośnicy dobrych trunków mogą mówić o byciu wielbicielem rzemieślniczych wyrobów, zaszczyt ten spotkał także fanów dobrego kebaba! Tak samo jednak jak w przypadku wspomnianej grupy – za jakość trzeba zapłacić… Ile zatem kosztuje kraftowy kebab w Polsce?

Menu takich restauracji jest z reguły podobne – różnica ma być widoczna głównie w jakości składników… co ma przełożenie na cenę. Ceny średnich porcji odpowiadają cenom ich dużych odpowiedników z powyższego zestawienia. Jeśli restauracja oferuje większe warianty – trzeba doliczyć proporcjonalnie nawet do 10 złotych. Czy warto? O tym już musicie zdecydować sami.

Jeśli więc zastanawialiście się, ile kosztuje kebab w 2023 roku w Polsce – uspokajamy, nasze ulubione danie nie stanie się nagle nowym antybohaterem „paragonów grozy”. Jeśli jednak macie swoją ulubioną, lokalną miejscówkę z kebabem – sprawdźcie, być może w Waszej okolicy da się upolować pyszny posiłek, który będzie bardziej przyjazny dla Waszych portfeli…

Sprawdź także:


Facebook, LinkedIn

Certyfikaty jakości

Ostatnio na blogu

Czy zdrowy kebab istnieje? Jak go przyrządzić?

Czy zdrowy kebab istnieje? Jak go przyrządzić?

Tak naprawdę nie ma jednego przepisu, który nagle sprawi, że kebab stanie się dietetycznym daniem. Wiele zależy też od oferty danej restauracji. Jednakże – jeśli […]

Jak zrobić kebab w domu? 3 praktyczne porady

Jak zrobić kebab w domu? 3 praktyczne porady

Jeśli jesteście miłośnikami kebabu i do tego macie kulinarną smykałkę, a czas spędzony w kuchni to dla Was sama przyjemność, z pewnością kiedyś zastanawialiście się, […]

Co to jest kebab perski i jak go zrobić? 4 porady

Co to jest kebab perski i jak go zrobić? 4 porady

Jako miłośnicy kebabów z pewnością wiecie, jak różnorodne oblicza potrafi mieć ta potrawa w zależności od tego, z którego miejsca pochodzi. Co kraj, to obyczaj […]

Zobacz wszystkie wpisy

Dane kontaktowe

Masarnia Marek Stępnik
ul. Jagiełły 3, 74-400 Dębno

tel./fax: 95 760 24 17
email: biuro@izmir.pl

NIP: 597-100-44-11

Dane kontaktowe