13 marca 2024

Jak zapakować kebab na wynos? Poradnik 

 
Jak zapakować kebab na wynos? Poradnik 
Spis treści Z pewnością przyznacie, że zamawiając kebab w ulubionej restauracji zwracacie uwagę nie tylko na smak. Liczy się też prezentacja dania i wygoda spożywania, zwłaszcza że często jemy „kebsy” w plenerze i opakowanie gra tu naprawdę istotną rolę. Współczesny miłośnik kebabów oczekuje, że jedzenie na wynos będzie nie tylko smaczne, ale również zapakowane w sposób, który jest bezpieczny, higieniczny, a zarazem ekologiczny. Wybór sposobu, jak zapakować kebab na wynos nie jest jedynie k westią praktyczną, lecz ukłonem w stronę klientów, którzy „jedzą oczami”: cenią sobie estetykę i jakość ulubionych potraw w każdym aspekcie.

W co i jak zapakować kebab na wynos? Wybór opakowania

Opakowania na kebaba na wynos powinny być przede wszystkim trwałe i bezpieczne. Ważne, aby nie przepuszczały tłuszczu oraz były wykonane z materiałów niezawierających szkodliwych substancji. Atest bezpośredniego kontaktu z żywnością jest tu kluczowym potwierdzeniem bezpieczeństwa. Opakowania powinny także zapewniać łatwy dostęp do zawartości, zwiększając tym samym komfort konsumpcji. Jeśli chodzi o rodzaje opakowań – mamy kilka sposobów na to, jak zapakować kebab na wynos.
Kebab na wynos jak zapakować

Torebki – „koperty” na kebab

Torebki, koperty lub kieszonki są popularnym rozwiązaniem, zapewniającym wygodę spożywania kebaba na świeżym powietrzu. Ich foliowa powłoka skutecznie zatrzymuje tłuszcz, chroniąc przed zabrudzeniem w trakcie jedzenia.

Pudełka papierowe

Warto również rozważyć ekologiczne alternatywy, jak opakowania papierowe. Świetnie sprawdzą się w przypadku kebabów typu box! To kolejna dobra opcja – zwłaszcza, gdy są dodatkowo zabezpieczone folią aluminiową w środku, co zapobiega przemakaniu i przedłuża żywotność pudełka.

Folia aluminiowa

Popularna folia aluminiowa jest często wybierana ze względu na swoją zdolność do utrzymywania temperatury, ma też swoje wady. Może nie być najlepszym wyborem w przypadku kebabów obfitych w sosy, gdy używamy jej w pojedynkę, z uwagi na ryzyko przecieków – dlatego naszym zdaniem jest idealnym uzupełnieniem innych materiałów, których możemy użyć do zapakowania kebaba na wynos.

Kebab na wynos – jak zapakować danie krok po kroku

Oto kilka wskazówek, które będą przydatne dla wszystkich osób po drugiej stronie lady w restauracji z kebabem – ale mogą też przydać się Tobie, jeśli planujesz przygotować doner kebab dla swoich znajomych!
 1. Przygotuj wszystkie składniki. Upewnij się, że wszystkie elementy kebaba, takie jak mięso, warzywa, sosy i pieczywo, są gotowe i łatwo dostępne na stanowisku pracy lub w Twojej kuchni.
 2. Wybierz odpowiednie opakowanie. Decyzja o wyborze opakowania zależy od Twoich preferencji (lub klienta oraz standardów lokalu). Mogą to być wspomniane koperty na kebaba, folia aluminiowa, pudełko papierowe, czy ekologiczne opakowanie jednorazowe.
 3. Pora złożyć kebab.
  1. Jeśli używasz koperty: umieść kebaba na środku koperty, a następnie zwiń boki koperty, aby zabezpieczyć zawartość.
  2. W przypadku folii aluminiowej – połóż kebaba na folii, następnie zwiń folię wokół kebaba, zabezpieczając zawartość przed wyciekiem.
  3. Używając pudełek, umieść kebaba bezpośrednio w opakowaniu. Uwaga! Zanim wybierzesz pudełko, koniecznie upewnij się, że jest ono wystarczająco duże, aby pomieścić całe danie bez zgniatania.
 4. Dodaj sosy i dodatki. W zależności od formy kebaba możesz też umieścić sosy i dodatki w oddzielnych pojemnikach.
 5. Zabezpiecz opakowanie. Upewnij się, że opakowanie jest dobrze zamknięte, aby zapobiec przeciekom i utrzymać ciepło. W przypadku kopert i folii aluminiowej, zadbaj o szczelne zawinięcie. Pudełka papierowe powinny być zamknięte w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu otwarciu podczas transportu.
 6. Jeśli to konieczne, oznacz opakowanie, aby klient (lub Twój znajomy!) miał stuprocentową pewność, jaki rodzaj kebaba znajduje się w środku.
 7. Zanim wydasz kebab, sprawdź, czy opakowanie nie jest uszkodzone i czy zawiera wszystkie zamówione elementy, w tym dodatki i sosy.
Pamiętaj, że prezentacja jest równie ważna, co smak. Estetyczne sposoby na zapakowanie kebaba na wynos mogą zwiększyć zadowolenie klientów i wyróżnić Twoje dania na tle konkurencji – a jeśli przygotowujesz danie dla swoich znajomych, z pewnością sprawisz, że będą chcieli powtórzyć tę ucztę. Smacznego!

Facebook, LinkedIn

Certyfikaty jakości

Ostatnio na blogu

Jak pięknie podać danie z mięsem do kebaba, aby zachwycić gości?

Jak pięknie podać danie z mięsem do kebaba, aby zachwycić gości?

Serwowanie mięsa kebab w formie dania głównego to doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności kulinarne oraz zaskoczyć gości oryginalnością i estetyką. Organizujesz imprezę i chcesz […]

Jak przygotować przekąski kebabowe na imprezę? 4 smaczne propozycje

Jak przygotować przekąski kebabowe na imprezę? 4 smaczne propozycje

Udana i wspominana jeszcze długo po fakcie impreza to efekt nie tylko doboru odpowiedniej muzyki i samej atmosfery, ale również przysmaków, które podbiją podniebienia wszystkich […]

Jak zapakować kebab na wynos? Poradnik 

Jak zapakować kebab na wynos? Poradnik 

Spis treści W co i jak zapakować kebab na wynos? Wybór opakowania Kebab na wynos – jak zapakować danie krok po kroku Z pewnością przyznacie, […]

Zobacz wszystkie wpisy

Dane kontaktowe

Masarnia Marek Stępnik
ul. Jagiełły 3, 74-400 Dębno

tel./fax: 95 760 24 17
email: biuro@izmir.pl

NIP: 597-100-44-11

Dane kontaktowe