30 maja 2023

Czy zdrowy kebab istnieje? Jak go przyrządzić?

 
Czy zdrowy kebab istnieje? Jak go przyrządzić?

Tak naprawdę nie ma jednego przepisu, który nagle sprawi, że kebab stanie się dietetycznym daniem. Wiele zależy też od oferty danej restauracji. Jednakże – jeśli lubimy gotować i przygotowujemy własny kebab w domu, mamy znacznie większe szanse, aby zapanować nad kształtem dania i przekuć je w bardziej zdrową postać. Aby przygotować zdrowy kebab – mamy kilka ciekawych opcji.

Spis treści

Lżejsze mięso, czyli zdrowszy kebab

Nie mamy ochoty rezygnować z ulubionej formy kebaba, ale chcielibyśmy, żeby zawierał mniej tłuszczu i kalorii, a więcej białka i był bardziej zdrowy? Kebab z kurczaka będzie idealną opcją na takie danie! Nie od dziś wiadomo, że drób jest zdecydowanie bardziej lekkostrawny od baraniny czy wołowiny, a przy tym zawiera więcej białka – co czyni go świetnym pomysłem na fit kebab. A jeśli szukamy jeszcze chudszego mięsa – spróbujmy dodać do kebaba indyka.

kebab zdrowy

Zdrowy kebab z piekarnika

Jeśli chcemy zminimalizować tłuszcz i przyswajane kalorie, wiadomym jest, że pieczone mięso jest znacznie bardziej lekkostrawne. Bez trudu upieczemy je w typowym, domowym piekarniku – po odpowiednim zamarynowaniu, które nada mięsu pożądany smak i aromat możemy być pewni, że będzie równie soczyste i pyszne, co przygotowane w inny sposób.

Hummus zamiast sosu

To propozycja, która często przewija się w polecanych przepisach na zdrowy kebab – a do tego jest stuprocentowo zgodna z rodowodem naszego ulubionego dania! Ma też dodatkowy pozytywny aspekt. Ciecierzyca, z której wyrabiamy hummus to jedno z najlepszych źródeł białka w królestwie warzyw.

Te kilka pomysłów mogą sprawić, że odmienicie swoje spojrzenie na kebab – zdrowy, pełnowartościowy posiłek możecie uzyskać dzięki kilku prostym zmianom. A co najlepsze – żadna z nich nie oznacza, że całość straci swój charakterystyczny, uwielbiany przez wielu smak. Może dzięki którejś z nich odkryjecie nową, ulubioną wersję „kebsa”?

Sprawdź także:


Facebook, LinkedIn

Certyfikaty jakości

Ostatnio na blogu

Kebab kraftowy. Co to takiego i jak go przyrządzić?

Kebab kraftowy. Co to takiego i jak go przyrządzić?

Na pewno słyszeliście o szczególnym podejściu do niektórych wyrobów, które ma odróżnić je od ich typowych, powszechnie spotykanych wersjach. Dla przykładu – rzemieślnicze piwo oparte […]

Jak zawijać kebab w tortilli? Poradnik krok po kroku

Jak zawijać kebab w tortilli? Poradnik krok po kroku

Kto z nas nie lubi popularnego w naszym kraju rollo, czyli kebaba w tortilli bądź innym cienkim placku? Nie da się ukryć, że ten rodzaj […]

Kebab a dieta bezglutenowa. Rozwiązania dla osób nietolerujących glutenu

Kebab a dieta bezglutenowa. Rozwiązania dla osób nietolerujących glutenu

Kebab to danie dla wszystkich, bez wyjątku! Każdy powinien móc cieszyć się pysznym smakiem mięsa skrawanego z donera. Niestety – czasem zdarza się, że któryś […]

Zobacz wszystkie wpisy

Dane kontaktowe

Masarnia Marek Stępnik
ul. Jagiełły 3, 74-400 Dębno

tel./fax: 95 760 24 17
email: biuro@izmir.pl

NIP: 597-100-44-11

Dane kontaktowe